<< Aprīlis 2021 >>
Prm Otr Tre Cet Pie Ses Svē
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Aktualitātes > Notikumi > 2010 > 2010.05 "Izlīgumu nedēļa”

2010.05 "Izlīgumu nedēļa”

Valsts probācijas dienesta viena no funkcijām ir izlīgums krimināllietās starp cietušo un likumpārkāpēju ar starpnieka palīdzību. Izlīgums krimināllietās balstās uz Taisnīguma atjaunošanas pieeju, kurā noziedzīgu nodarījumu aplūko nevis kā likumpārkāpumu pret valsti, bet kā konfliktu starp sabiedrības locekļiem.

Lai sniegtu sabiedrībai dziļāku izpratni par izlīgumu un veicinātu konstruktīvu konfliktu risināšanas kultūru, Valsts probācijas dienests no 2010.gada 17.maija līdz 21.maijam organizēja pasākumu kopumu "Izlīguma nedēļa”.

Otrdien, 18.maijā, sadarbībā ar Latvijas Universitāti Raiņa bulvārī 19, LU Juridiskajā fakultātē notika diskusija studentiem un interesentiem par izlīgumu kriminālprocesā un mediācijas izmantošanu konfliktu risināšanā.

Diskusiju vadīja Valsts probācijas dienesta izlīgumu nodaļas vadītāja Diāna Ziediņa un Valsts probācijas dienesta Rīgas teritoriālās struktūrvienības vecākais referents Andris šillers.

Programma

"Mediācija un tās būtība” – Laima Zelmene - zvērināta advokāte, praktizējoša mediatore. Biedrības "Cietušo atbalsta centrs” vadītāja, biedrības "Mediācija un ADR” dibinātāja un valdes locekle.

"Mediācija ģimenes lietās” – Lelde Kāpiņa - praktizējoša mediatore, Rīgas bāriņtiesas mediante.

"Izlīgums no kriminālprocesa viedokļa” – Kristīne Strada- Rozenberga - profesore, Juridiskās fakultātes dekāne.

"Izlīguma organizēšana un vadīšana Valsts probācijas dienestā” – Tatjana Maļceva - Valsts probācijas dienesta Izlīguma nodaļas vecākā referente.

Dokumentālā filma "Izlīgums starp cietušo un likumpārkāpēju”


Trešdien, 19.maijā notika specializēta diskusija prokuratūras un policijas darbiniekiem par aktualitātēm izlīguma jomā. Diskusija notika Sabiedriskās politikas centrā "PROVIDUS" un to vadīja sabiedriskās politikas centra "PROVIDUS" pētniece Ilona Kronberga.

Programma
Valsts probācijas dienesta vadītāja Aleksandra Dementjeva uzruna
Sabiedriskās politikas centra "PROVIDUS" pētnieka Dr. Iur. Andreja. Judina uzruna
Filma "Izlīgums starp cietušo un likumpārkāpēju"
"Aktualitātes izlīguma jomā" - Valsts probācijas dienesta Izlīguma nodaļas vadītāja Diāna Ziediņa, Sabiedriskās politikas centra "PROVIDUS" pētniece Ilona Kronberga
"Izlīgums no prokuratūras viedokļa"
"Izlīgums no policijas viedokļa"

Ceturtdien, 20.maijā Valsts probācijas dienests sadarbībā ar Tieslietu un Ārlietu ministrijām, Latvijas Universitāti, Rīgas tiesas apgabala prokuratūru, Rīgas bāriņtiesu un Okupācijas muzeju organizēja intelektuālo spēli "Konfliktu risināšana vakar un šodien” Rīgas skolu 10. – 11. klašu audzēkņiem.

Spēlē piedalījās astoņu Rīgas skolu komandas, kurām, apmeklējot vairākas iestādes Rīgā, kas iesaistās konfliktu risināšanā, tiekoties ar to pārstāvjiem, bija jānoskaidro fakti par iespējamajām konfliktsituācijām un konfliktu risināšanas pieejām. Spēles uzvarētājiem un dalībniekiem pārsteiguma balvas bija sagatavojušas spēles sadarbības partneri.

Mediācija LV
Home